GALEB G2

29.09.2017. Aeroklub Međimurje na aerodromu ČAKOVEC/Pribislavec ugošćuje pilota školsko-borbenog zrakoplova Galeb G2, koji će provoditi trenažni let nebom iznad Čakovca.
Galeb G2 je vrlo zanimljiv zrakoplov među ljubiteljima avijacije, budući da se radi o prvom mlaznom zrakoplovu bivše SFRJ koji je ušao u serijsku proizvodnju.
Simbol je tehnološkog dostignuća bivše države koja je 60-tih godina prošlog stoljeća razvila popularan školsko-borbeni zrakoplov (SOKO, Mostar), lagan za upravljanje, koji je postigao prodajne uspjehe i u inozemstvu.
Galeb je imao i svoje naprednije nasljednike (G4, J21-Jastreb, J-22 Orao), međutim G2 ostaje u sjećanju kao zrakoplov koji je digao tehnološku ljestvicu u razvoju zrakoplostva na ovim prostorima.

U dogovoru sa pilotom, Aeroklub Međimurje Vam pruža jedinstvenu priliku da osjetite adrenalin u letu mlaznim borbenim zrakoplovom – Zainteresirane pozivamo da nam se jave putem maila na: aeroklub@aeroklub-medjimurje.hr