70 godina ZTK

70 godina ZTK

U subotu, 17.12.2016. prisustvovali smo svečanoj skupštini povodom 70 godina Zajednice tehničke kulture Međimurske županije gdje je našim članovima (Franc Markelj, Damir Horvat, Zoran Braniša, Dragutin Prprović, Zlatko Železnjak, Stjepan Dodlek, Goran Cmrečak, Stjepan Vrbančić, Josip Polanec, Bojan Kranjec, Karlo Tretnjak, Martin Dodlek i Tomislav Belović) uručena povelja zajednice tehničke kulture Međimurske Županije.
Aeroklub se može pohvaliti činjenicom da je star gotovo kao i sama zajednica tehničke kulture Međimurske županije, kao druga djelatnost u zajednici (Organizirani početak bavljenja tehnikom u Međimurju, smatra se 23. prosinac 1946. godine kada je uz pomoć NOO Kotara Čakovec osnovana Prijemna radio sekcija – preteća današnjeg Radiokluba ‘Međimurje’), te time i sam slavi 70 godina postojanja. Neslužbeno, povijest aerokluba seže u daleku 1938. kad se bilježi prva modelarska djelatnost.
Tokom cijelog dana u prizemlju Scheierove zgrade održavane su prezentacije udruga članica i radionice za posjetitelje u sklopu koje su posjetitelji našeg kutka uz asistenciju naših modelara sklopili pedesetak modela jedrilica.
Posjetitelji su također informirani o školi jedriličarstva i općenito djelovanju aerokluba.