Posjet dječjeg vrtića “MASLAČAK” Mursko Središće, Aeroklubu Međimurje

Posjet dječjeg vrtića “MASLAČAK” Mursko Središće,  Aeroklubu Međimurje

Posjet dječjeg vrtića “MASLAČAK” Mursko Središće,  Aeroklubu Međimurje
Kratak opis druženja na aerodromu;

• Prijem grupe kod hangara na stajanci aerodroma, kratko predstavljanje prostora
  • ( pista,stajanka, kontrolni toranj, hangar..)
  • Ulazak u prostorije – učionica zrakoplovne škole
  • Ulazak u hangar – pokazivanje zrakoplova i jedrilica
  • Izlazak na stajanku, okupljanje djece na sigurnom mjestu te pokazni let zrakoplova
  • ( polijetanje, kratki let, slijetanje – maksimalo 5 min)
  • Zajednička fotografija kod zrakoplova na stajanci.
  • Kratko druženje uz grickalice, sok, bombone…

f7f6

Čitav program obuhvaćen je i osmišljen od odgovornih osoba koje uz zrakoplovne dozvole za zrakoplovno osoblje koje posjeduju, imaju završen i program za nastavnike letenja koji obuhvaća psihologiju, metodiku letačke obuke, pravila i propise.

U svom djelovanju aeroklub je odškolovao mnoge pilote a nekima od njih danas je to i životni poziv odnosno posao. Svoju ljubav prema avionima stekli su upravo kao djeca koja su počela dolaziti na aerodrom kao modelari koji su izrađivali zmajeve , slobodno leteče modele jedrilica.

f12 f13 f22f8

Zrakoplovstvo kao dio tehničke kulture veoma je slabo ili nikako zastupljeno kod djece predškolskog i školskog uzrasta, te stoga Aeroklub Međimurje svojim kratkim programom od 60-tak minuta želi isti približiti djeci na njima razumljiv način te formirati interes za stjecanjem novih znanja.
Zahvala DV Maslačak bili su više nego odlični , hvala i stručnoj ekipi iz aerokluba koja je dočekala i prihvatila klince i klinceze te ih upoznala sa svijetom zrakoplovstva na njima razumljiv načina 🙂
Više slika većeg formata na FB stranicama od Aerokluba Međimurje.