Kao osnova sveukupne sportske zrakoplovne djelatnosti, modelarstvo je uvijek bilo u fokusu interesa međimurskih zrakoplovaca. Iz svojih skromnih sredstava, klub je za modelare nabavljao materijalna sredstva za njihov rad i mnogobrojna natjecanja. Vrhunac skrbi svakako je bilo uređenje centralne modelarske radionice u Čakovcu.

Do 1988. godine modelarstvo se razvijalo samo u međimurskih osnovnim školama, a od tada uz škole modelari djeluju kao zasebna sekcija Aerokluba. Sekcija se 1995. godine počela baviti i raketnim modelarstvom gdje i danas bilježi vrlo zapažene rezultate.

Zrakoplovno i raketno modelarstvo

Pojam zrakoplovnog modelarstva je vrlo širok i obuhvaća bezbroj kategorija i vrsta od jednostavnih papirnatih aviončića do mlaznih radio upravljanih (eng. remote control ili kraće RC) modela aviona, jedrilica i helikoptera i grana je zrakoplovstva kojom se mogu baviti ljudi svih dobnih granica.

U Hrvatskoj, pod okriljem Hrvatskog zrakoplovnog saveza, težište je na sportskom (natjecateljskom) zrakoplovnom i raketnom modelarstvu kao podgrani zrakoplovnog modelarstva.

Najdužu tradiciju u Čakovcu svakako ima zrakoplovno modelarstvo čije se prve aktivnosti ali i uspjesi bilježe davne 1939. godine, zajedno sa počecima Aerokluba 1947. godine.

Obavijesti | Novosti

Pripreme za Modelarski aeromiting – Košnja trave

Dva dana je preostalo do modelarskog aeromitinga, a pripreme su u punom jeku. Aerodorm je zablistao nakon što je ekipa je danas obavila finu košnju djela poletno-sletne staze namijenjenu modelarima

Modelarski aeromiting ČAKOVEC 2017 – 07. i 08.10.2017.

Aeromiting se održava u dva dana, subotu i nedjelju, prema programu koji će osim letenja svih prijavljenih modelara uključivati i premjerne nastupe gostiju iz Austrije i Slovenije , modelarsku radionicu za najmlađe RC simulator…

Modelarsko druženje – SUBOTA 24.6.2017. (IZMJENA TERMINA)

Modelarsko druženje/letenje na modelarskoj pisti na aerodromu Čakovec/Pribislavec.

Modelarska večer na LDVC

Letenja nikad dosta, pa smo, nakon što smo pospremili velikokrilce u hangare, nastavili druženje uz modelarsku pistu gdje su zanat kovali i neki novi, mladi modelari.

Rezultati 36. Croatia kupa u raketnom modelarstvu

U subotu 05.11.2016. održalo se tradicionalno modelarsko natjecanje 36. Croatia kup u raketnom modelarstvu. Na 36. Croatia kupu u raketnom modelarstvu sudjelovalo je 70 natjecatelja iz Zagreba, Zadra, Obrovca, Vinkovaca, Varaždina, Garešnice i Nove Rače. Ukupno sa voditeljima i sucima 100 sudionika. To je četvrto natjecanje ove sezone.

NOTAM za LDVC 05.11.2016 od 10:00-16:00 sati

U subotu 05.11.2016. održava se tradicionalno modelarsko natjecanje 36. Croatia kup u raketnom modelarstvu. Iz tog razloga je za LDVC proglašen NOTAM od 10:00-16:00. Aerodrom je tog dana u istaknuto vrijeme zatvoren za sav zračni promet.

36. Croatia kup u raketnom modelarstvu

U subotu 05.11.2016. održava se tradicionalno modelarsko natjecanje 36. Croatia kup u raketnom modelarstvu. Očekuje se 60 natjecatelja iz cijele Hrvatske. Natjecanje će se održati na prostorima aerodroma u Pribislavcu

Sastanak modelara 6.11.2016. s početkom u 13:30 sati

Pozivaju se svi zainteresirani, bivši i sadašnji modelari (i oni koji će to tek postati) na sastanak na aerodromu u Pribislavcu – sljedeću nedjelju 6.11.2016. s početkom u 13:30 sati.

Radna akcija modelara Aerokluba Međimurje

Radna akcija modelara 08.10.2016 (subota) oko 10 sati.

Povratak modelara na travnjake Aerokluba Međimurje

Na LDVC se vraćaju modelari Aerokluba Međimurje.