ČAKOVEC AIRSHOW 2017

Odaberite jezik:

O aeromitingu

ČAKOVEC Airshow 2017. manifestacija na aerodromu u Pribislavcu
Nedjelja, 04. lipnja 2017.

Aeroklub Međimurje nakon dugih devet godina ponovno organizira aeromiting, a ovog puta zrakoplovni entuzijasti imaju i dobar povod, jer slavimo i 70. obljetnicu postojanja aerokluba.

U subotu, 03. lipnja, svi zainteresirani pozivaju se na “Dane otvorenih vrata”. Subota je rezervirana i za trening modelara te skakanje padobranaca uz mogućnost skakanja u tandemu – Sva mjesta za tandem skokove su popunjena!

Također, posjetitelji će moći razgledati aerodrom i zrakoplove koji će nastupati idućeg dana. Članovi Aerokluba će im biti na raspolaganju za pitanja i stručno vodstvo.

Svi zainteresirani mogu se informirati o aktivnostima Aerokluba Međimurje i školi letenja na reklamnom otoku sa promotivnim materijalom.

U nedjelju, 04. lipnja, Airshow otvaraju slobodno leteći zmajevi (vuća vitlom), slijedi nastup jedrilica, žirokoptera i zrakoplova generalne avijacije.

Ljubitelje modelarstva očekuju nastupi mlaznih i klipnih RC modela, dok će ljubitelji adrenalina doći na svoje nastupima akrobatskih aseva Zoltana Vereša i Pétera Besenyeia te nastupima Krila Oluje i ekipe Flying Bulls.

Za “grmljavinu” na ovogodišnjem aeromitingu pobrinuti će se MiG-21, Soko G-2 Galeb i JAS 39 Gripen (koji nam dolazi iz Mađarske).

Najave sudionika, direktni prijenos aeromitinga i atraktivni snimci iz kabina zrakoplova samih sudionika (uživo) posjetitelji će moći pratiti na velikom video zidu.

Za spottere smo pripremili tri atraktivne lokacije za fotkanje (prijava pri dnu stranice). Cijena ulaznice iznosi 25 kuna za odrasle (uz osiguran parking), dok je za djecu do 15 godina ulaz besplatan.

Sve posjetitelje aeromitinga očekuje adrenalinski vikend uz bogatu gastronomsku ponudu.

Na dan aeromitinga – aerodrom će biti otvoren od 08:00h, razgledavanje letjelica od 09:00 – 12:00h.
Aeromiting započinje od 13:00h.

>> PROGRAM AEROMITINGA <<

Obavijest pilotima koji dolaze na Čakovec Airshow 2017 zrakoplovima

Dolazak avionima moguć je od 09:00 do 12:00 sati. U 12:00 sati aerodrom se zatvara za sve dolazne letove.
Odlazni letovi od 18:15 do 19:30. Za zrakoplove iz drugih država osiguran je granični prijelaz od 09:00 do 12:00 i od 18:15 do 19.30.

Obavijest mještanima općine Pribislavec i općine Belica

Prema rješenju PU Međimurske, dana 04.06.2017 svi poljski prilazni putevi do aerodroma Pribislavec biti će zatvoreni od 08:00 do 18:30 sati (osim za one poljoprivrednike koji zaljevaju svoje kulture).
Karta zatvorenih puteva i ulaza na aeromiting

Sudionici

Airbus H135 MUP RH F/S

Canadair CL-415 Hrvatsko RZ F

FLYING – U letačkom programu | STATIC – na zemlji

Popis sudionika je preliminaran. Aeroklub Međimurje zadržava pravo izmjene/dopune sudionika aeromitinga ČAKOVEC Airshow 2017.
Ulaznice / Akreditacije

Odrasli

25,00 Kn

Ulaznice se mogu kupiti na ulazu na dan aeromitinga

Djeca

BESPLATNO

Ulaz za djecu do 15 godina starosti

Spotteri / Press

BESPLATNO

Potrebna prethodna najava.
Broj spotter i press akreditacija je ograničen.
Prijave ovdje.

Prijava treba sadržavati ime i prezime te vrstu tražene akreditacije (press ili spotter) uz obaveznu presliku/sken važeće osobne iskaznice. Za medije navesti press status (novinar, snimatelj, fotograf). Uz spotter prijavu poželjna je referenca objavljenih radova. Prijave se primaju do 26.05., a one bez traženih podataka neće se uzimati u obzir.